Yanında Dondurma ile Sunulacak Tatlılar Nelerdir?

Yanında Dondurma ile Sunulacak Tatlılar Nelerdir?

Yaz aylarının başta olmak üzere, biraz serinleme gerektiren her zamanın en sevilen lezzetlerinden biri şüphesiz dondurmadır. Ancak dondurma tek başına veya çeşitli tatlıların yanında harika bir eşlikçi olarak da yenebilir. Zira şerbet, malzeme veya hamur içeriği nedeniyle oldukça ağır olabilen tatlılara dondurma eklenince bu harika lezzetler bambaşka bir anlam kazanıyor. Peki ama misafirlerinize daha iştah açıcı ve lezzetli alternatifler sunmak için dondurmalı tatlı seçeneklerini biliyor musunuz?

 

Aslında dondurmalı tariflerinin sayısındaki tek kısıtlama hayal gücünüzdür. Dondurma ile lezzetleri harmanlayarak sonsuz çeşitte tatlılar ve lezzet şöleni yapabilirsiniz. Ama özellikle bazıları vardır ki, asla unutulmaz bir ikili olurlar. O halde, gelin incelemeye başlayalım.

 

Muhteşem Waffle ve Dondurma Uyumu

 Tatlınızda sıcak bir taban ve taze meyve olsun istiyorsanız waffle çeşitleri tam sizlik. Bu enfes tatlı, lezzetli ve doyurucu bir seçim gibi görünüyor çünkü waffle hamuru ve taze meyve kullanılıyor. Her damak tadına hitap eden bu seçim, dinlendirici bir tatilin keyfini çıkarırken kahvenizi veya çayınızı tatlandırmanın harika bir yoludur.

 

Farklı tatlar denemek istiyorsanız, waffle’ınızın yanına dondurma eklemek mükemmel bir fikir olacaktır. Meyveli yapısı, her tür dondurmayla iyi gittiği gibi waffle’ı da hafifletir. Mükemmel doku ve kıvama sahip bu tatlı böylece enfes bir şekilde servis edilir.

 

Çikolatalı Browni ve Dondurma Rüyası

 

Daha az un içermesi nedeniyle kıvamı alıştığımız kek ve tatlılardan oldukça farklıdır Browni tatlısının. Üstelik kendisi oldukça lezzetlidir ve güçlü bir çikolata aromasına da sahiptir. Onu yerken ağzınızda kuru bir tat bırakmaz. Islak ve ağızda dağılan enfes bir tada sahiptir ve sıcak da soğuk da tüketilir. Haliyle yanına onun güçlü çikolata aromasına yakışacak bir dondurma ile de mükemmel gider!

 

İrmik Helvası ve Dondurma ile Efsane İkiliyi Ortaya Çıkarın

Dondurmayla servis edilen tatlılar listesinin en sıra dışı tatlısı irmik helvası ve dondurma olabilir. Çünkü bu tarifte dondurma, helvanın yanına değil içine dökülür. Buz gibi dondurma ile sıcak irmik helvasının bir araya geldiği bu lezzet, en seçici gurmelerin bile ilgisini çekecektir. Bu, lezzet açısından dengeli ve ne zaman isterseniz yemek için mükemmel bir tat üretir.

 

Tabii ki dilerseniz dondurmayı helvanın yanına da koyabilirsiniz, fakat muhteşem bir deneyim için ikisini aynı anda tadımlayabileceğiniz şekilde servis etmenizi kesinlikle tavsiye ederiz. Özellikle sade dondurma en iyi yancı olacaktır.

 

Cheesecake ve Dondurma

Neli olursa olsun yiyen herkesi memnun eden cheesecake, dondurmayla birlikte servis edildiğinde ise bambaşka bir lezzete bürünüyor. Tek başına bile yaz aylarına yakışan bir lezzet olan cheesecake ile servis edebileceğiniz dondurmayla yoğun sıcakların getirdiği bunaltının da iştahsızlığın da önüne geçebilirsiniz. Meyveli cheesecake tatlılarına yine sade, ya da tadı güçlendirsin diye hangi meyve seçilmişse yine o meyveyle yapılan bir dondurma çok yakışacaktır.

 

 

Profiterol ve Dondurma

Kremalı dolgusu ve narin dokusuyla dünyanın en sevilen tatlılarından biri olan profiterolün üzerine sos dökülür ve hazır olur. Profiteroller yılın herhangi bir zamanında yenebildiği için özellikle popülerdir. Haliyle zaten hafif olan eşsiz bir lezzet, dondurmayla birleşince çok daha lezzetli olur. Bu tatlı, yoğun çikolata içerdiği için sade ya da meyveli bir dondurmayla çok daha iyi gidebilir!

 

Dondurmanın yanına yakışan tek tatlılar tabii ki bunlar değil. Tercihlerinize bağlı olarak dondurmayı istediğiniz her tatlıyla eşleştirebilirsiniz. Elizinn sayesinde hem tatlınızı hem dondurmanızı en hızlı şekilde sipariş edebilir, sonsuz sayıda kombin yaparak en taze ve en lezzetli tatlıları elde edebilirsiniz!

Yukarı Çık
asd

Tunalı Hilmi Cd. No.81/A Kavaklıdere Ankara

Telefon: +90 312 427 40 44

[email protected]

WhatsApp