5 Farklı Baby Shower Partisi Fikri

Ülkemizde belli bir süre öncesine kadar Baby Shower partisi de teması da pek de bilinmiyordu, ama zamanla iyi bir oranda popülerlik kazandı. Eğer siz de henüz bu olayı bilmiyorsanız açıklayalım: Baby Shower partisi, kadınlara özeldir ve bu partide kadınlar aileleri hakkında sohbet edip annelik deneyimlerini hamile anneyle paylaşırlar. Hepimizin sık sık adını duyduğu bu partilerinin amacı en temelde hamile bir annenin hamileliği sırasında karşılaştığı stresi azaltmaktır. Doğal olarak Baby Shower partisi ne kadar eğlenceli olursa o kadar stresi uzaklaştırır, kahkaha ve güzel anlar dolar ve tabii ki unutulmaz olur.

Orijinal ismiyle anılan Baby Shower’daki “(to) shower” yani “yağdırmak” fiili, bu etkinlikte hamile anneye hediye ve sevgi verilmesi eylemini de ifade eder. Tipik olarak ise hamile annelere el yapımı, kullanışlı hediyeler de yine bu partide verilmektedir.

Peki ama iyi ve eğlenceli bir Baby Shower partisi için neler yapılabilir? Hadi gelin birbirinden yaratıcı fikirleri birlikte öğrenelim.

Güzel Bir Baby Shower Oyunu ile Eğlence Başlasın

Partilerin olmazsa olmazı tabii ki eğlenceli bir iletişim ve keyif ortamıdır. Bu nedenle Baby Shower oyunları, farklı Baby Shower fikirleri arasında en dikkat çeken ve akılda kalan aktivitedir. Bu aktiviteler ziyaretçilerin sosyalleşmesini ve sohbete katılmasını kolaylaştırır. Bebek bezi bağlama gibi çocuk bakımı yeteneklerini tartan oyunlar, balon şişirmece, kelime oyunları, biberon ağızlı minik bardaklarda süt shot atma gibi aktiviteler düzenleyerek bu partiyi büyük bir eğlenceye şölene dönüştürebilirsiniz. Hayal gücünüzü kullanarak tabii ki çok daha yaratıcı fikirler bulacaksınız. Önemli olan anne ve bebek teması etrafında kalmak!

Kostüm Partisi Zamanı

Kutlama, oldukça eğlenceli kıyafetlerle renklendirilebilir. Herkesin bir bebek ya da anne film, dizi, çizgi film karakteri gibi giyindiği bir kostüm partisi muhteşem olacaktır. Kutlamadaki her katılımcıya özel olarak hazırlanmış taçlar ya da şekerlemeler de dağıtabilirsiniz.

Bir Çerçeve ile Maksimum Eğlence

Fotoğraflar en iyi anı oluşturma ve saklama yöntemi. O yüzden bu partide de tam olarak ihtiyacınız olan şey! Üstelik devasa bir Baby Shower  tasarımlı çerçeveyle bu kutlama sonsuza kadar yaşayabilir. Bu çerçeveleri organizatör bir firmayla ya da dışarı dan yaptırabilir ve fotoğraflarda kullanabilirsiniz. Böylece partideki ziyaretçileri kendinizi çeşitli fotoğraf ve video çekimleriyle kaydedip anı yaşatabilirsiniz.

Anı Defteri ile Bebeğe Mesajlar Bırakın

Baby Shower partisinin sahibi değerli anne ve arkadaşları, yıllar sonra okumak üzere bebeğe mesajlar bırakabilir. Özel tasarımlı bir deftere sırayla tüm ziyaretçiler isim ya da nick belirterek bebeğe güzel temennilerini ve bu partide ne kadar eğlendiklerini anlatabilirler. Yıllar sonra bunları hep birlikte okumak oldukça keyifli olacaktır!

Eğlenceli ve Renkli Yiyecek ve İçecekleri Tadın

Parti ortamını yansıtan temalı kurabiyeler, poğaçalar, pastalar, kekler ya da içecekler harika bir seçenektir ve parti masanızı canlandırabilir! Bebek ve anneyi temsil edecek tatlı atıştırmalıklar hem modunuzu yükseltir hem de ortamı lezzetiyle canlandırır. Tabii ki anne ve bebek teması haricinde de sevimli ve benzersiz bisküviler yapmayı da deneyebilirsiniz.

Yapacağınız tariflere anlam katmak sizin elinizde! Rengarenk şeker hamuru ve uygun tarif ile birbirinden partinin gözdesi lezzetleri yapmak çok kolay!

Dilerseniz, birbirinden leziz yiyecekleri Elizinn’den sipariş ederek işinizi kolaylaştırabilir, misafirlerinize enfes tatlar da sunabilirsiniz. Zira Elizinn, mükemmel Baby Shower partileri için mükemmel tatlar hazırlayarak sizi ve sevdiklerinizi kolaylıkla memnun edebilir!

Şimdiden iyi eğlenceler!

Yukarı Çık
asd

Tunalı Hilmi Cd. No.81/A Kavaklıdere Ankara

Telefon: +90 312 427 40 44

[email protected]

WhatsApp