Pastane Lezzetlerinin Sırrı: Kaliteli Malzemeler

Elizinn’i farklı kılan, ürünlerin fırından çıkan harika tadı ve aromasıdır. İster masanızdan yayılan güzel kokuları takip ederek, ister pencereden mutfağı izleyerek, dilediğiniz yerde sabırsızlıkla beklemeye devam etmekte özgürsünüz. Burada herkese göre lezzetler var, üstelik formuna dikkat edenlerin korkmasına da hiç gerek yok -çünkü onların da seçebileceği şeyler mevcut. Her gün yeni tatlar deneyerek hayatınıza çeşitlilik katabilirsiniz. Her gün leziz kekler, küçük eklerler, tatlı ve tuzlu tahıl gevrekleri, özel çay ve kahveler mevcuttur. Bu lezzetler her saatte ve öğünde iyi gider.

 

Bu mükemmeliyeti oluşturmak için ise gerekli olan şey ustaların yetenekleri kadar kaliteli malzemelerdir de… İşte bu yüzden Elizinn her daim müşterilerini memnun etmeye hazır.

 

Pastane Ürünlerinin Tazeliğini Nasıl Anlarsınız? 

Pastane ürünlerinin tazeliği hızlı bir gözlem ile kolaylıkla anlaşılabilir.

Genellikle en kolay anlaşılan ürün yaş pasta çeşitleridir. Zira pastayı dilimleyerek taze olup olmadığını anlayabilirsiniz. Kestiğinizde bir arada kalıyorsa ve dağılmıyorsa taze bir pastadır. Fakat tabii ki seçim ya da sipariş öncesi bunu anlamak daha mantıklı olacaktır.

Satın almak istediğiniz pastanın meyveli olması sayesinde gerekli ipucuna sahip olacağınız için şanslısınız demektir. Meyvelerin rengi koyulaşmış, buruşmuş veya rengini kaybetmişse o pasta kesinlikle satın alınamaz. Kremalı pastalarda ise kremanın pürüzsüz ve parlak görünmesi önemlidir.

Pastalar kadar diğer ürünlerin de tazelik oranını anlamanın yolları vardır tabii ki. Gelin onlara da göz atalım…

Tatlı Tuzlu Kurabiyeler ve Spesiyal Kurabiyeler için Tazelik Ölçütü

Çok sevilen ve özellikle misafirlikte mükemmel giden tatlı tuzlu kurabiyeler ve spesiyal kurabiyeler mutlaka taze tüketilmesi gereken ürünlerdir. Farklı şekillerde yapıp tüketilen bu ürünler genel olarak kıtır ve yumuşak olarak ikiye ayrılabilir. Doğal olarak ikisinin de farklı saklama koşulları ve zamanları vardır.

Kıtır kurabiyeler tazeliklerini daha fazla korusalar da ağızda dağılan yapılarının sabit kalması çok önemlidir. Görünüş olarak tazelik oranının saptanması daha zor olabilir. İkiye bölündüğünde çok fazla kırıklanmaması önemli bir ölçüttür.

Yumuşak kurabiyelerde kurabiyenin formu önem kazanır. Dolu görünüm ve sönük durmaması tazeliği belirtir. Üzerinde pudra şekeri varsa bunun nemli durmaması, toz şeklinde görünmesi gerekir.

Poğaça Çeşitlerinde Tazeliği Anlama Sırları

En sevilen pastane ürünlerinden biri olan poğaça da farklı çeşitlerde sunulan ve son derece leziz tatlara sahip olan tuzlu bir hamur işidir. Özellikle sabah tüketilen bu ürün, taze olduğunda mükemmel bir damak ziyafeti yaşatır. Yapı olarak yumuşaktır ve pof pof bir görünüme sahip olur.

Poğaçanın tazeliğini anlamak için üstten bastırabilirsiniz. Sünger misali yukarı çıkıyorsa oldukça tazedir. Fakat bıraktığınız gibi kalıyorsa biraz daha düşünmenizi tavsiye ederiz. Bununla birlikte bir ısırık aldığınızda da anlamanız mümkün. Ağızda dağılmak yerine bol bol kırık oluşturuyorsa taze değildir. Ayrıca içindeki malzemelerin görünümü de tazeliği anlamak konusunda etkilidir. Canlı görünen iç harç, tazeliğe işaret eder.

En Taze Pastane Ürünleri Elizinn’de

Pastane lezzetlerinin tazeliği ve lezzeti konusunda hiç endişelenmeden zevkle tadını çıkarabilirsiniz. Elizinn, ustaların hazırladığı birbirinden leziz tarifleri ile sizi şüpheye düşürmeyecek lezzetleri sofranıza getirir. Tatlı ya da tuzlu, canınız ne çekiyor olsun Elizinn ürünleri ağızda dağılan unutulmaz lezzetler sunar. Hem siz hem de sevdikleriniz bu tatlardan oldukça memnun kalır.

Elizinn’de herkes kendine göre bir lezzet bulabilir. Onunla her gün farklı lezzetleri deneyebilirsiniz. Enfes Elizinn lezzetleri muhteşem çeşitliliği, lezzeti, renkleri, tazeliği, sunumu ve kaliteden asla ayrılmayan yolu ile müşterilerini her zaman memnun etmeye hazırdır.

Yukarı Çık
asd

Tunalı Hilmi Cd. No.81/A Kavaklıdere Ankara

Telefon: +90 312 427 40 44

info@elizinn.com.tr

WhatsApp